fbpx

Poznaj 3 sposoby na spełnienie postanowień noworocznych


1 komentarz, 10 liczba udostępnień

Gwarantuję Ci, że jak coś sobie postanowisz w tym Nowym Roku to na pewno to się spełni. No nie samo oczywiście, ale z Twoją pomocą.

Dlaczego? Ponieważ wystarczy, że zastosujesz te 3 banalnie proste sposoby, a już nigdy nie powiesz, że postanowienia noworoczne nie działają.

Otóż jest tak, że tym razem proponuję Ci zrobić to inaczej niż zwykle. Jak dotrzymać postanowienia noworoczne?

Sposób 1. Poczekaj z postanowieniami noworocznymi 7 dni

Nigdy nic sobie nie postanawiaj, ze względu na to, że to jest akurat takie modne. Wszyscy zaczynają ćwiczyć, biegać, chudnąć, przechodzą na wegetarianizm albo rzucają palenie.

Nie rób nic dlatego, że inni tak robią. Zrób to czego Ty potrzebujesz i akurat pragniesz. Słuchaj siebie i swojego organizmu.

Wiesz dlaczego? Ponieważ decyzja podjęta na szybko to decyzja, która nie ma w sobie mocy sprawczej. Wobec tego jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, najpierw zastanów się, co to będzie.

Co ważne pomyśl jak to “coś” masz wprowadzić w swoje życie, aby się spełniło. Przygotuj się do decyzji, którą chcesz podjąć. Poświęć jej czas i swoją uwagę.

Prawda jest taka, że co nagle to po diable. Dlatego też odczekaj z postanowieniem noworocznym 7 dni – i dopiero wtedy jak poczujesz się gotowy do działania – zacznij je realizować.

Jeszcze jedna korzyść wynika z tego postępowania. Mianowicie czekając tydzień, łamiesz schemat według którego zawsze działałeś.

Podchodzisz do postanowienia noworocznego inaczej niż do tej pory podchodziłeś. Twój umysł nie idzie tym samym torem co szedł zawsze. Ta zmiana otworzy Cię  i sprawi, że będziesz na nią w pełni gotowy. A w konsekwencji – swoje postanowienia zrealizujesz.

Sposób 2. Zaplanuj swoje postanowienia noworoczne na 14 dni

Coś na zawsze? Nigdy. Bo niby jak mam nie jeść mięsa, nie palić, biegać codziennie o 6 rano, chodzić na siłownię cztery razy w tygodniu – już zawsze – niemożliwe.

Twój mózg boi się takich decyzji, że coś już będzie na zawsze.

Wobec tego, to co sobie postanowisz, to zaplanuj na 14 dni. Zmiana nawyku na zawsze jest dużo trudniejsza aniżeli zmiana nawyku na dwa tygodnie – przecież to takie małe wyzwanie.

Jeżeli zdecydujesz się biegać co ranek przed pracą 30 minut, albo nie jeść mięsa tylko na 14 dni, to dużo łatwiej będzie Ci się skupić na realizacji tego celu

Co istotne, po tych 14 dniach będziesz mieć więcej wewnętrznej siły do postawienia kolejnego kroku czyli dotrzymania postanowienia noworocznego.

Naukowcy udowodnili, że nawyk tworzy się tylko w praktyce i aby stał się nawykiem musi minąć 30 dni. Tak więc dwutygodniowy sukces będzie podstawą do większej wiary w siebie, która z kolei będzie motorem do kontynuowania nowego nawyku.

Sposób 3. Przygotuj się do postanowienia noworocznego

Jeżeli chcesz osiągnąć sukces w realizowaniu swoich postanowień, znajdź czas na edukację.

Przechodząc na wegetarianizm, abstynencję albo rzucając palenie poznaj sposoby osiągnięcia tego celu.

Dowiedz się, jak działa uzależnienie i jakie są sprawdzone metody terapeutyczne.

Co ważne wybierz metody, które czujesz, czyli które najbardziej Ci odpowiadają. Potem stwórz plan wprowadzania tego postanowienia noworocznego w życie.

Dlaczego? Ponieważ im bardziej zaangażujesz się w takie przygotowania przed rozpoczęciem danego działania, tym większe szanse na sukces.

Konkludując: jeżeli chcesz schudnąć albo rzucić palenie – z decyzją odczekaj 7 dni i przygotuj się do działania zgłębiając literaturę na ten temat.

A potem jak już podejmiesz decyzję to zaplanuj to wyzwanie na 14 dni – ani więcej ani mniej dni. Tylko 14 dni. Jak po tym czasie wszystko Ci się uda – dalej realizuj swój cel.

Powiem Ci: sukces murowany.

Pamiętaj – tylko takie 3 etapowe postępowanie – zapewni Ci sukces. I już nigdy nie powiesz, że postanowienia noworoczne nie mają sensu.

Rzucam Ci wyzwanie, abyś tym razem swoje postanowienia noworoczne zrobił inaczej aniżeli zwykle. Jak Ci się uda według moich sposobów – gratulacje! A na pewno się uda – napisz o tym w komentarzu.


LUBISZ TO? UDOSTĘPNIJ:

1 komentarz, 10 liczba udostępnień
Basia

Cześć, jestem Basia! Od wielu lat zgłębiam tajniki zdrowego życia i tego, jak naturalnymi metodami chronić swoje zdrowie.Piszę blog i poradniki, w których pokazuję, jak dbać o siebie i swoją rodzinę w sposób naturalny.

1
Dodaj komentarz

avatar
Anna
Gość
Anna

Oczywiście chcę cały czas dbać o zdrowie. Jeśli to dopisze to napewno jakieś podróże, uwielbiam je 😉