Wiele osób wyrzuca skórki od bananów, ale mało kto zdaje sobie sprawę z ich właściwości


3 komentarzy, 236 liczba udostępnień
skórki od banana

Jak Ci napiszę, że banany to same zdrowie, to się ze mną zgodzisz.

Ale jak Ci powiem, że zupełnie niepotrzebnie wyrzucasz skórki od bananów. Dlaczego? Ponieważ to one mają szereg właściwości – to pewnie się będziesz śmiał.

A jednak to prawda! Z bananem można zrobić bardzo wiele dla swojego zdrowia. Jedni robią maseczkę z banana, a inni doceniają właściwości skórki od banana.

Poznaj 4 zastosowania skórki od banana, które wspomogą Twoje zdrowie i wygląd

1. Wybielisz sobie zęby – wystarczy jak będziesz codziennie nacierał zęby wewnętrzną stroną skórki od banana, a zęby staną się bielsze.

Co ważne metoda ta jest łagodna i bezpieczną dla szkliwa ponieważ głęboko oczyszcza, ale nie ściera szkliwa.

2. Złagodzisz ukąszenia komarów i mrówek – w tym celu na swędzące miejsce przyłóż skórkę od banana (jej wewnętrzną stroną). Potem przytrzymaj kilka minut, a pieczenie i świąt ustąpi.

3. Pozbędziesz się trądziku – jeżeli na Twojej twarzy pojawiają się często pryszcze, to codziennie wieczorem, przed snem delikatnie masuj całą twarz wewnętrzną stroną skórki od banana.

Nie usuwaj resztek miąższu, a dopiero rano umyj twarz letnią, przegotowaną wodą. Zawarty w skórce od banana potas i składniki przeciwzapalne złagodzą zaczerwienia i zredukują stany zapalne.

Zobacz też, co potrafi masło shea w walce z trądzikiem i niedoskonałościami skóry.

4. Usuniesz brodawki – wystarczy jak kawałek skórki od banana przykleisz taśmą opatrunkową na brodawce. Taki opatrunek zmieniaj co kilka dni, a w niedługim czasie brodawka zaniknie.

5. Zapobiegniesz zmarszczkom – jeżeli będziesz codziennie nacierał twarz wewnętrzną stroną skórki od banana, to zawarte w niej ogromne ilości witamin i mikroelementów zadziałają jak prawdziwy botoks.

Znasz już, wręcz niesamowite i zdrowotne właściwości skórki od banana, a teraz…

Poznaj 4 zastosowania skórki od banana, które przydadzą Ci się w gospodarstwie domowym

1. Zrobisz naturalny nawóz do podlewania roślin – w tym celu skórki od dwóch bananów zalej litrem wody. Potem odczekaj dwa dni, aby do wody przedostały się składniki odżywcze i podlewaj rośliny.

2. Odstraszysz mszyce – jeśli kawałki skórki od banan zakopiesz wokoło rośliny, pozbędziesz się mszyc i innych insektów.

3. Wypolerujesz srebro – jeżeli do polerownia użyjesz wewnętrznej strony skórki od banana, wcześniej oczyszczonej z włókien to srebro nabierze blasku i połysku.

4. Nabłyszczysz skórzane buty – wystarczy, że przetrzesz buty wewnętrzną stroną skórki, ale oczyszczoną wcześniej z włókien. Dzięki kwasom owocowym zawartym w skórce buty nabiorą niezwykłego blasku.

Już od dziś jak zjesz banana i dostarczysz do organizmu niezłą porcję energii, będziesz wiedział co zrobić z jego skórką.

Możliwości masz wiele. Dlatego zabieraj się za jedzenie bananów, aby nie zabrakło Ci skórek do wybielania zębów, usuwania brodawek, pozbywania się zmarszczek i odżywiania roślin!


LUBISZ TO? UDOSTĘPNIJ:

3 komentarzy, 236 liczba udostępnień
Basia

Cześć, jestem Basia! Od wielu lat zgłębiam tajniki zdrowego życia i tego, jak naturalnymi metodami chronić swoje zdrowie.Piszę blog i poradniki, w których pokazuję, jak dbać o siebie i swoją rodzinę w sposób naturalny.
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
6 lat temu

Bardzo ciekawy artykuł, przyznam że o skórce z banana mało czytałem. Odnośnie bananów, to ile powinno się ich zjadać dziennie i czy czarne banany są polecane do spożywania?

Ela
Ela
6 lat temu

Super artykuł, bardzo ciekawy i pomocny. Nie wiedziałam że aż tyle zastosowań ma skórka od banana. Pozdrawiam

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x