Pij codziennie 1 szklankę tego soku. Zawiera najsilniejsze działanie przeciwnowotworowe


3 komentarzy, 540 liczba udostępnień

Zastanówmy się, co tak naprawdę siedzi w tej niepozornej jednej szklance soku. I dlaczego nie może jej zabraknąć w Twoim codziennym menu?

Jaki to owoc, z którego zrobiony jest ten sok, może chronić przed rakiem?

Otóż, jest to POMARAŃCZA.

Zacznijmy od tego, że przez długi czas cytrusy były one uważane za artykuły luksusowe i zarezerwowane tylko dla nielicznych.

Obecnie zaś uprawiane są masowo i to po przystępnej cenie. Dlatego możesz nawet i Ty codziennie korzystać z ich dobroczynnego wpływu na ludzki organizm.

Co ważne spośród wszystkich cytrusów poddanym badaniom pomarańcza wykazuje najsilniejsze działanie przeciwnowotworowe.  

Zawiera w sobie związki przeciwdziałające powstawaniu nowotworów.

Jak wykazały liczne badania ten cytrus zwiększa przyswajalność innych związków przeciwrakowych występujących w jedzeniu. Dodatkowo stymuluje ich zawartość we krwi.

Dlaczego akurat 1 szklanka soku pomarańczowego jest tak niesamowicie zdrowa?

Ponieważ w tej szklance, są o wiele silniej skoncentrowane naturalne związki antyrakowe, niż w formie owocu. Korzystniej więc abyś pił sok, który zadziała na Ciebie lepiej niż sama pomarańcza (odkryj też 5 przepisów na najzdrowsze soki w Polsce).

A teraz najważniejsze!

Przed jakimi nowotworami chroni 1 szklanka soku pomarańczowego wypita każdego dnia?

Otóż dzięki tej 1 szklance dziennie możesz zapobiegać nowotworom:

1. Płuc, piersi i skóry – ponieważ pomarańcze zawierają składnik zwany D limonenem. To on odgrywa ważną rolę w ochronie przed tymi typami nowotworów.

2. Okrężnicy – albowiem jak wykazały badania, aż 15% tych nowotworów jest wywołanych mutacjami DNA. Które mogą być usuwane poprzez spożywanie dużych dawek witaminy C, znajdujących się w pomarańczach.

3. Przełyku, jamy ustnej i żołądka – ponieważ monoterpeny i flawanony zawarte w pomarańczach mają zdolność do ingerowania w liczne procesy istotne dla rozwoju guzów.

W szczególności związki te hamują rozrost komórek rakowych, redukują stany zapalne. I tym samym pozbawiają nowotwory ważnego źródła stymulatorów wzrostu.

A zatem jeżeli wypijesz każdego dnia 1 szklankę soku pomarańczowego do śniadania to dostarczysz dla organizmu niezłą dawkę witamin i minerałów.

Dodatkowo, co istotne działasz profilaktycznie i chronisz organizm przed rozwojem wielu typów raka.

Sprawdź też: 5 zielonych koktajli zdrowia. Są skomponowane tak, żeby wpłynęły na cały organizm.


LUBISZ TO? UDOSTĘPNIJ:

3 komentarzy, 540 liczba udostępnień
Basia

Cześć, jestem Basia! Od wielu lat zgłębiam tajniki zdrowego życia i tego, jak naturalnymi metodami chronić swoje zdrowie.Piszę blog i poradniki, w których pokazuję, jak dbać o siebie i swoją rodzinę w sposób naturalny.
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
6 lat temu

Bardzo lubię i polecam sok z pomarańczy. Najlepiej świeżo wyciśnięty samemu. Smacznego.

Aldona
Aldona
6 lat temu

Niestety rak to zmora dzisiejszych czasów. Warto więc pić zdrowe, naturale soki aby się ustrzec przed tą chorobą. Życzę wszystkim zdrówka!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x