Co się stanie, gdy odstawisz cukier na 1 miesiąc. 5 zaskakujących korzyści


1k liczba udostępnień

Jeśli wytrzymasz 1 miesiąc bez cukru, czeka Cię wspaniała nagroda. Odstaw na miesiąc słodycze, słodkie napoje i eliminuj z diety produkty bogate w cukry. Dzięki temu doświadczysz kilku niewyobrażalnie pozytywnych zmian.

Chcesz wiedzieć, co się zmieni, gdy odstawisz cukier? Oto 5 natychmiastowych i najczęstszych korzyści:

1. Zniknie senność

Wyeliminujesz skoki energii w trakcie dnia i zniknie potrzeba codziennej drzemki. Twoja energia rozłoży się na cały dzień. Dzięki temu szybciej się skupisz i dłużej utrzymasz koncentrację.

Masz problem ze snem? Sprawdź 11 prostych rad jak walczyć z bezsennością

2. Znikną wahania nastroju

Po odstawieniu cukru Twoje dobre samopoczucie ustabilizuje się. Przestaniesz mieć nagłe wahania nastroju, a zaczniesz częściej doświadczać długich okresów pozytywnego nastroju.

Dodatkowym sposobem na poprawę samopoczucia jest kuracja olejkami eterycznymi. Stwórz domowe SPA

3. Zniknie chęć podjadania

Gdy przyzwyczaisz się do funkcjonowania bez cukru, zniknie chęć ciągłego podjadania słodyczy, przekąsek czy picia gazowanych napojów. Po prostu nie będziesz miał na to ochoty. 

Jeśli do tej pory masz problemy z podjadaniem, użyj tej jednej przyprawy

4. Będziesz ładniej wyglądać

Zauważysz pozytywne zmiane na skórze, znikną niedoskonałości i stany zapalne, a skóra będzie wyraźnie gładsza.

Na skórę niesamowicie działa również glinka zielona

5. Wyregulujesz organizm

Po odstawieniu cukru znacząco zmniejszysz ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Organizm zacznie wracać do stanu równowagi eliminując przy tym stany zapalne wywołane przez produkty bogate w cukier.

Sprawdź też listę 10 produktów z działaniem antynowotworowym

Zrób cukrowy detoks

Na początku będzie ciężko. Pierwsze dni to wręcz niewyobrażalna chęć powrotu do słodyczy. Z tego powodu możesz czuć rozdrażnienie i Twój organizm zacznie się wręcz domagać tych produktów. Nie każdy to wytrzyma. Jednak, czy gra nie jest warta świeczki dla końcowego efektu?

3 ekstra wskazówki dla jeszcze lepszych efektów

  1. Pij więcej wody (sprawdź jak zrobić wodę strukturalną o 11 korzyściach zdrowotnych) wzmocnisz efekt detoksykacji organizmu.
  2. Jedz zielone warzywa dostarczysz do organizmu więcej witamin i minerałów (zobacz przepisy na 5 zielonych koktajlów zdrowia).
  3. Włącz do diety nowe smaki np. aromatyczne przyprawy. Po odstawieniu cukru wyostrzysz swój smak, dlatego warto to wykorzystać.

To co, zaczynamy?

Sprawdź jak jeszcze możesz wzmocnić organizm i poprawić zdrowie. Oto naturalne metody na zdrowie


LUBISZ TO? UDOSTĘPNIJ:

1k liczba udostępnień
Basia

Cześć, jestem Basia! Od wielu lat zgłębiam tajniki zdrowego życia i tego, jak naturalnymi metodami chronić swoje zdrowie.Piszę blog i poradniki, w których pokazuję, jak dbać o siebie i swoją rodzinę w sposób naturalny.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x