5 powodów, dla których warto jeść dwie kostki czekolady codziennie


5 , 773 liczba udostępnień
czy warto jeść gorzką czekoladę

Już od dziś jak uzyskasz tą wyjątkowo cenną wiedzę, będziesz i to regularnie zajadał się czekoladą. Co ważne nikt Ci nie wmówi, że to niezdrowe, ponieważ Ty będziesz wiedział TO…

Zacznijmy od tego, że zawsze Ci wmawiali, że słodycze są niezdrowe – prawda?

A prawda jest taka, że i owszem są niezdrowe ale tylko te z białego cukru, z kolei gorzka czekolada jest niesamowicie zdrowa. Dlaczego?

Ponieważ gorzka czekolada o zawartości 70% masy kakaowej jest źródłem wielu witamin, mikroelementów i zdrowych tłuszczów.

Jednak co najważniejsze zawiera w sobie znaczne ilości polifenoli zwanych protocyjanidynami, które dobroczynnie oddziaływują na ludzki organizm.

Najnowsze badania wykazały, że to one wywołują analogicznie pozytywne skutki zdrowotne jak zielona herbata, czerwone wino, cebula i czosnek.

Co da Ci jedzenie 2 kostek gorzekiej czekolady dziennie?

Poznaj 5 powodów dla których powinieneś codziennie delektować się 20g gorzkiej czekolady o zawartości 70% kakao

Otóż dzięki czekoladzie:

1. Zapobiegniesz chorobom układu krążenia – ponieważ zawarte w niej flawanole i procyjanidy korzystnie wpływają na układu krążenia, ułatwiają przepływ krwi i działają rozkurczająco na naczynia krwionośne.

Tym samym obniżają ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu i nadciśnienia.

2. Złagodzisz stres i poprawisz swój nastrój – albowiem czekolada zawiera kwas walerianowy działający uspokajająco, spore ilości magnezu o działaniu łagodzącym stres i antydepresyjnym oraz tryptofanu dającego poczucie szczęścia i radości.

3. Zapobiegniesz chorobom nowotworowym – ponieważ protocyjanidy w niej zawarte znacząco hamują i opóźniają rozwój niektórych typów raka wywołanych przez substancje kancerogenne.

4. Zapobiegniesz kamicy nerkowej – albowiem czekolad zawiera teobrominę, która hamuje tworzenie się złogów w nerkach i drogach moczowych.

5. Wydłużysz swoje życie – ponieważ wzmocnisz swoją odporność i tak jak ludzie z plemienia Kuna z Panamy, będziesz odporny na cztery z pięciu najbardziej trapiący ludzi zachodu chorób cywilizacyjnych (cukrzyca, nowotwory, wylew, choroby serca).

gorzka czekolada

Właściwości zdrowotne kakao doceniali już Majowie i Aztekowie. Doceń je i Ty.  Połącz słodką przyjemność, że zdrowiem.

Tym bardziej jeżeli dbasz o swoje zdrowie powinieneś ten słodki nawyk jedzenia codziennie 20 g czekolady gorzkiej o zawartości 70% kakao, wprowadzić do swojego życia.

A wiesz już, że warto! Jednak pamiętaj, aby nie spożywać czekolady wraz z mlekiem, albowiem to ono neutralizuje jej pożyteczne dla zdrowia efekty i przeszkadza w absorpcji polifenoli z czekolady.


LUBISZ TO? UDOSTĘPNIJ:

5 , 773 liczba udostępnień
Basia

Cześć, jestem Basia! Od wielu lat zgłębiam tajniki zdrowego życia i tego, jak naturalnymi metodami chronić swoje zdrowie.Piszę blog i poradniki, w których pokazuję, jak dbać o siebie i swoją rodzinę w sposób naturalny.
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
6 lat temu

Uwielbiam czekoladę, a gorzką najbardziej. Pozdrawiam.

Tosia
Tosia
6 lat temu

Ciekawe, że aż tyle zalet ma czekolada. Od dziś zacznę ją jeść.

Aldona
Aldona
6 lat temu

Zawsze wiedziałam, że czekolada nie dość, że jest pyszna to ma same zalety:)

Tomasz
Tomasz
6 lat temu

Tak wszystko się zgadza. Ważne aby wybierać prawdziwą czekoladę z dużą ilością kakao, a nie wyroby czekolado podobne. Ludzie pamiętajcie o czytaniu etykiet!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x