fbpx

5 powodów, dla których warto jeść dwie kostki czekolady codziennie


5 , 189 liczba udostępnień
czy warto jeść gorzką czekoladę

Już od dziś jak uzyskasz tą wyjątkowo cenną wiedzę, będziesz i to regularnie zajadał się czekoladą. Co ważne nikt Ci nie wmówi, że to niezdrowe, ponieważ Ty będziesz wiedział TO…

Zacznijmy od tego, że zawsze Ci wmawiali, że słodycze są niezdrowe – prawda?

A prawda jest taka, że i owszem są niezdrowe ale tylko te z białego cukru, z kolei gorzka czekolada jest niesamowicie zdrowa. Dlaczego?

Ponieważ gorzka czekolada o zawartości 70% masy kakaowej jest źródłem wielu witamin, mikroelementów i zdrowych tłuszczów.

Jednak co najważniejsze zawiera w sobie znaczne ilości polifenoli zwanych protocyjanidynami, które dobroczynnie oddziaływują na ludzki organizm.

Najnowsze badania wykazały, że to one wywołują analogicznie pozytywne skutki zdrowotne jak zielona herbata, czerwone wino, cebula i czosnek.

Co da Ci jedzenie 2 kostek gorzekiej czekolady dziennie?

Poznaj 5 powodów dla których powinieneś codziennie delektować się 20g gorzkiej czekolady o zawartości 70% kakao

Otóż dzięki czekoladzie:

1. Zapobiegniesz chorobom układu krążenia – ponieważ zawarte w niej flawanole i procyjanidy korzystnie wpływają na układu krążenia, ułatwiają przepływ krwi i działają rozkurczająco na naczynia krwionośne.

Tym samym obniżają ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu i nadciśnienia.

2. Złagodzisz stres i poprawisz swój nastrój – albowiem czekolada zawiera kwas walerianowy działający uspokajająco, spore ilości magnezu o działaniu łagodzącym stres i antydepresyjnym oraz tryptofanu dającego poczucie szczęścia i radości.

3. Zapobiegniesz chorobom nowotworowym – ponieważ protocyjanidy w niej zawarte znacząco hamują i opóźniają rozwój niektórych typów raka wywołanych przez substancje kancerogenne.

4. Zapobiegniesz kamicy nerkowej – albowiem czekolad zawiera teobrominę, która hamuje tworzenie się złogów w nerkach i drogach moczowych.

5. Wydłużysz swoje życie – ponieważ wzmocnisz swoją odporność i tak jak ludzie z plemienia Kuna z Panamy, będziesz odporny na cztery z pięciu najbardziej trapiący ludzi zachodu chorób cywilizacyjnych (cukrzyca, nowotwory, wylew, choroby serca).

gorzka czekolada

Właściwości zdrowotne kakao doceniali już Majowie i Aztekowie. Doceń je i Ty.  Połącz słodką przyjemność, że zdrowiem.

Tym bardziej jeżeli dbasz o swoje zdrowie powinieneś ten słodki nawyk jedzenia codziennie 20 g czekolady gorzkiej o zawartości 70% kakao, wprowadzić do swojego życia.

A wiesz już, że warto! Jednak pamiętaj, aby nie spożywać czekolady wraz z mlekiem, albowiem to ono neutralizuje jej pożyteczne dla zdrowia efekty i przeszkadza w absorpcji polifenoli z czekolady.


LUBISZ TO? UDOSTĘPNIJ:

5 , 189 liczba udostępnień
Basia

Cześć, jestem Basia! Od wielu lat zgłębiam tajniki zdrowego życia i tego, jak naturalnymi metodami chronić swoje zdrowie.Piszę blog i poradniki, w których pokazuję, jak dbać o siebie i swoją rodzinę w sposób naturalny.

5
Dodaj komentarz

avatar
Ela
Gość
Ela

Uwielbiam czekoladę, a gorzką najbardziej. Pozdrawiam.

Tosia
Gość
Tosia

Ciekawe, że aż tyle zalet ma czekolada. Od dziś zacznę ją jeść.

Aldona
Gość
Aldona

Zawsze wiedziałam, że czekolada nie dość, że jest pyszna to ma same zalety:)

Tomasz
Gość
Tomasz

Tak wszystko się zgadza. Ważne aby wybierać prawdziwą czekoladę z dużą ilością kakao, a nie wyroby czekolado podobne. Ludzie pamiętajcie o czytaniu etykiet!